Oświetlenie przyjazne środowisku i Twojej kieszeni

żarówka LED Gu10Coraz więcej osób decyduje się na instalację oświetlenia LED w swoich domach. Rosnąca popularność oświetlenia ledowego wynika z faktu, że są one najbardziej energooszczędnymi żarówkami, jakie są obecnie dostępne na rynku. Oprócz tego pozwalają również uzyskać ciekawe efekty we wnętrzach mieszkań.

Żarówki typu LED jednocześnie są ekologiczne ze względu na brak rtęci, która niestety jest wykorzystywana podczas produkcji żarówek kompaktowych. Dzięki mniejszej ilości prądu zużywanej przez żarówki LED do atmosfery trafia mniej dwutlenku węgla.

Unia Europejska nalegała na wycofanie z użytku tradycyjnych żarówek właśnie ze względu na potrzebę obniżenia produkcji gazów cieplarnianych. Oświetlenie ledowe rozwiązuje ten problem. Diody pobierają mała ilość prądu i nie nagrzewają się tak jak tradycyjne żarówki.

Zaletą żarówek LED jest również ich bezpieczeństwo. Diody pozostają chłodne, nawet gdy są długo zapalone, dzięki czemu nie ma ryzyka pożaru. Właśnie dlatego są one wykorzystywane w produkcji lampek na choinkę. Dodatkowo są odporne na wilgoć i niską temperaturę, dzięki czemu sprawdzają się również w dekoracji zewnętrznej.

LEDy są używane zarówno w domach, jak i w centrach handlowych, hotelach czy restauracjach. Znaleźć je można m. in. w sklepie Ledea w Białymstoku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dekoracje i dodatki do mieszkania i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *