Trzeba pomyśleć zawczasu

Normalnym procesem jest, że cały układ oświetlenia budynku jest planowany jeszcze w momencie, kiedy nie mamy nawet fundamentów. Cała elektryka jest elementem planu tworzonego przez architekta i kiedy na plac budowy wchodzą robotnicy zajmujący się wykończeniami, dokładne rozstawienie świateł jest już dawno przesądzone.

Trochę inaczej wygląda sprawa z nowoczesnym oświetleniem schodowym od bajkowelampy.pl, ponieważ nie zawsze oświetlenie schodowe jest elementem planowanym w ogóle. Oczywistym jest, że oświetlenie klatki schodowej w jakiejś formie musi być, ale samo podświetlanie schodów to zupełnie inna kwestia. Jeśli nie stworzymy odpowiedniego planu zakładającego pociągniecie przewodów na etapie, kiedy schody jeszcze praktycznie nie istnieją, będziemy mieli w przyszłości bardzo ograniczone pole manewru w tym kierunku.

Trzeba tego unikać, bo chociaż nie jest to okoliczność całkowicie rujnująca plany stworzenia oświetlenia na schodach, to w najlepszym wypadku powiększymy koszty przeprowadzenia takiej inwestycji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Oświetlenie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *