Aranżacje mieszkań w stylu angielskim

Klasyczny, angielski styl w aranżacjach mieszkań odwołuje się do tradycyjnej estetyki związanej z projektowaniem mieszkań w XIX-wiecznej Anglii. Cechuje się stylizowanymi, zdobnymi meblami, wykorzystaniem ciekawej ornamentyki na ścianach czy podłogach, nieodłączne są też różnego rodzaju ozdoby i dekoracje – najlepiej wyglądające na zabytkowe, pokryte patyną czasu i starannie wykonane.

Styl angielski jest dziś niemal synonimem klasyczności, gustu, który nie stroni od eklektyzmu, bogatych, zdobionych mebli i cennych, stylowych ozdób. Bardzo często wnętrza w stylu angielskim służą podkreśleniu statusu osoby, która jest właścicielem mieszkania, gdyż nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na stworzenie tego środowiska domowego. Bardzo ważne w aranżacjach wnętrz w stylu angielskim jest poczucie ciepła i rodzinnej atmosfery. Uzyskuje się to m. in. poprzez umieszczenie w centralnym punkcie mieszkania kominka, który, jak wiemy, skupia wokół siebie życie rodzinne i jest niezastąpionym źródłem ciepła w zimowe dni. Charakterystyczne dla wnętrz w stylu angielskim są jasne kolory, często meble mają kolor biały, a zdobione są delikatnymi, złotymi ornamentami.

Do zdobienia często wykorzystywane są motywy kwiatowe, szkocka krata, a także rozmaite proste i klasyczne wzory. Duże, przestrzenne okna dostarczają mieszkaniu światła, a stylowe zasłony w bardzo skuteczny sposób upiększają wygląd. Równie ważne są ozdoby- często w mieszkaniach w stylu angielskim spotkać można obrazy, delikatne serwery, stylowe wazony i lampy, rzeźby, a na ścianach mogą wisieć zdobione talerze. Jasność, delikatność i zwiewność, przestrzenność i światło to główne dominanty wystroju wnętrz w stylu angielskim.

źródło zdjęcia: www.dobrzemieszkaj.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aranżacje wnętrz i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *