Dynia jako element dekoracyjny?

file0001999179174Jesień jest porą roku, która może dostarczyć nam wielu aranżacyjnych inspiracji. Kolorystyka jesienna jest bardzo kojąca, a oprócz tego jesienią pojawia się wiele naturalnych, które z powodzeniem możemy wykorzystać do dekoracji mieszkania. Mogą to być kolorowe liście, żołędzie i kasztany, a nawet warzywa i owoce. Jedno z warzyw, a mianowicie dynia, dostarcza szerokich możliwości do stworzenia oryginalnych i unikalnych dekoracji.

Już wkrótce Halloween, to wesołe i przekorne święto coraz bardziej zadomawia się też w naszym kraju (mimo narzekań konserwatystów) i powoli zaczyna się wpisywać również w naszą tradycję (zwłaszcza w świadomości osób młodszych). Jednym z charakterystycznych elementów związanych z Halloween jest oczywiście dynia. Pojawia się często w amerykańskich filmach nawiązujących do Halloween, w Stanach Zjednoczonych jest niemal tradycyjnym elementem zdobniczym domów i ogrodów w okresie jesiennym.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAUżywa się jej w rozmaity sposób – jako stylowych lampionów, zdobionych dekoracji do kuchni, dekoracji na taras i balkon Także w Polsce z powodzeniem możemy wykorzystać ją do wystroju wnętrz naszego mieszkania w okresie jesiennym. Stanowi to bardzo ciekawe i nietypowe (jeszcze) rozwiązanie, które może dodać mieszkaniu pewnego dyskretnego, jesiennego uroku. Dynia jest warzywem wprost idealnie nadającym się do wykorzystania do dekoracji – można nadać jej ciekawy wygląd poprzez wycinanie w niej różnych wzorów, można też z powodzeniem przemalować ją wykorzystując różnego rodzaju ornamentykę. W zasadzie możliwości wykorzystania dyni są ograniczone jedynie naszą wyobraźnią. Do stworzenia stylowej dekoracji można użyć noża, farb, różnego rodzaju taśm, naklejek. Oczywiście wcześniej należy dynię wydrążyć, usunąć z niej miąższ i pestki. Dzięki temu nasza ozdoba będzie mogła stać długo i nie będzie się psuć.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dekoracje i dodatki do mieszkania i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *