Nowoczesne kinkiety zewnętrzne

Trudno sobie wyobrazić dom prywatny bez dodatkowego oświetlenia zewnętrznego. Lampy stojące i ogrodowe, które oświetlają drogę do garażu, do tego kinkiety zewnętrzne wiszące w wybranych punktach domu to najczęściej spotykane rodzaje oświetlenia zewnętrznego. Jakie rozwiązania oferują producenci oświetlenia?

Oświetlenie LED

Większość kinkietów zewnętrznych to obecnie lampy LED, które dają jasne światło oraz są energooszczędne. Jednocześnie większość kinkietów zewnętrznych zaskakuje swoim kształtem. Przy ich wyborze warto zwrócić szczególną uwagę na to, czy taki kinkiet świeci punktowo, czy daje równomiernie rozłożone światło. Takie lampy mogą być lampami funkcjonalnymi – właściciele domu mogą wybrać choćby lampę podświetlającą numer domu.

Coraz częściej kinkiety wykorzystują nowoczesne rozwiązania, jak np. czujniki ruchu i włączają się jedynie wtedy, gdy ich światło jest potrzebne domownikom. Tak działają lampy ścienne, tak również działają reflektory zewnętrzne, dające dużo więcej światła. Nie wszystkie kinkiety i lampy zewnętrze muszą być zawieszane. Część z nich to oprawy, które są wpuszczane w ścianę. Mogą one dodatkowo być zabezpieczane od zewnątrz poprzez wykorzystanie specjalnych kratek ochronnych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Oświetlenie i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *