Jakie oświetlenie w sypialni

Sypialnia to miejsce, gdzie statystycznie spędzamy najwięcej czasu. I choć w łóżku nie tylko śpimy, to nie zawsze dbamy o to, aby sama sypialnia zachęcała do odpoczynku. O czym pamiętać urządzając sypialnię?

Nie tylko lampa wisząca

W sypialni obowiązkowo musi się pojawić lampa sufitowa, choć z powodzeniem można ją zastąpić kinkietem, także wiszącym w okolicy łóżka. Najlepiej, aby lampa i kinkiet pochodziły z tej samej serii oświetleniowej. Takie lampy oferuje sklep z lampami, który warto odwiedzić ze względu na wybór modeli lamp oraz możliwość dobrania odpowiedniego rodzaju klosza do lampy. Do sypialni pasują barwy jasne, rozmyte beże, jasne pastele i biel. W okolicach łóżka zwykle są postawione niewielkie stoliki nocne, na których również mogą się pojawić lampki nocne. Wszystkie rodzaje oświetlenia powinny wykorzystywać żarówki o różnej mocy – w kinkietach i w lampkach nocnych warto sięgnąć po żarówki o mocy do 40 W, których światło będzie dodatkowo wytłumione przez klosz.

W sklepie z lampami warto poszukać specjalnego przełącznika, który pozwoli na wyłączenie światła lampy sufitowej oraz bocznych kinkietów bez konieczności podchodzenia do wyłącznika zamontowanego w ścianie. Najwygodniejsze są włączniki klawiszowe, można w sypialni zastosować ściemniacz.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aranżacje wnętrz. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *