Metamorfoza pokoju za pomocą koców i poduszek!

koc w mieszkaniuNajpopularniejszą tkaniną, która pełni rolę dekoracji naszych mieszkań od lat jest bawełna. Jej włókna są cienkie, gładkie, a jednocześnie wytrzymałe. Materiały posiadają pojedyncze sploty w jednym kolorze, inne są gładkie, a jeszcze inne mają drukowane wzory.

Przykładem wielokolorowej tkaniny bawełnianej jest mora. Podobnie ma się do tkanin jedwabnych. Natomiast adamaszek charakteryzuje się jednolitym kolorem. Wszystkie dostępne są w różnych gatunkach, grubościach. Wykorzystywane są do formowania zasłon, szycia odzieży, jak również pledów, narzut.

Bawełnę jako składnik przewyższający inne materiały odnajdujemy w kocach np. model złożony z 60 % bawełny i 40 % dralonu, czyli wysokiej jakości akrylu. Na sklepowych półkach znajdziemy również 100 % koce bawełniane wykonane z czystej bawełny. Bogata linia kolorów, modne wzory z pewnością zaspokoją gusta każdego klienta.

Przy odrobinie wyobraźni i niewielkich kosztach codziennie można zmieniać wystrój pokoju, przykrywając innym kocem łóżko, kanapę. Ciekawym uzupełnieniem będą poduszki w kontrastowym odcieniu. Rozrzucone niedbale lub ułożone jedna na drugiej stworzą przytulną atmosferę. W zależności od pory roku można ponaszywać lub wyhaftować motywy wiosennych kwiatów, czy też jesiennego liścia, płatka śniegu. Modnym akcentem będą frędzle na końcach koców bawełnianych i poduszek.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dekoracje i dodatki do mieszkania i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *