Gotowy projekt, czy projekt wykonywany na specjalne zamówienie?

projekt domuPierwszym krokiem dla osób, które mają w planach budowanie własnego domu, jest jego odpowiedni projekt. Ma się w tej kwestii dwie alternatywy: zdecydowanie się na jeden z gotowych projektów oferowanych przez biuro architektoniczne lub zamówienie projektu wykonywanego zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami klientów. Jakie są wady i zalety obu tych rozwiązań? Zazwyczaj gotowe projekty są zdecydowanie tańsze. Ich koszty wahają się w granicach dwóch, trzech tysięcy, podczas kiedy za projekt indywidualny trzeba zapłacić nawet trzy razy tyle. Bardzo duże znaczenie ma też czas. Projekty domów znajdujące się w ofercie biura można wykorzystać w zasadzie od razu, podczas kiedy na wykonanie zupełnie nowego projektu trzeba niestety dość długo czekać, jest to bowiem dość czasochłonne zadanie. Niemniej jednak projekty wykonywane na zamówienie zawsze zgadzają się z oczekiwaniami klientów. Oczywiście poza pewnymi elementami, których fizycznie nie da się wykonać. Klient może więc zaplanować rozkład pomieszczeń czy ich wielkość, oraz wygląd zewnętrzny domu. Dla niektórych osób ma to bardzo duże znaczenie, niemniej jednak projekty gotowe cieszą się dzisiaj zdecydowanie większą popularnością.

Zapraszamy na profesjonalną stronę z projektami domów wielorodzinnych: http://www.projektygotowe.com/projekty_domow_wielorodzinnych/strona_1.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii Architektura domów i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *